Ochotnicza Straż Pożarna w Lini

ALARM OSP LINIA 1/2021 – POŻAR PRZEWODU KOMINOWEGO w KĘTRZYNIE

4 stycznia wystartował licznik działań operacyjnych dla OSP Linia. Tego dnia, o godzinie 20:50 dyżurny SKKP w Wejherowie wezwał naszą jednostke do działań. Zastęp 559G17 GCBA Man w składzie 5-cio osobowym został zadysponowany do miejscowości Kętrzyno. Zgłoszony został pożar przewodu kominowego. Około 20:55 zastęp udał się do Kętrzyna. 

Po wstępnym rozpoznaniu stwierdzono pożar przewodu kominowego. Kierujący działaniem ratowniczym wydzielił rotę wyczystki oraz rotę gaśniczą ze strony dachu. Podczas gdy rota gaśnicza przygotowywała się do wejścia na dach, rota wyczystki udała się do miejsca w którym znajdował się kocioł CO, zneutralizowała temperaturę oraz płomień znajdujący się w palenisku kotła oraz dokonała sprawdzenia wyczystki. Następnie zastęp gaśniczy neutralizował pożar w przewodzie we współpracy z rotą wyczystki, która usuwała nagromadzone w niej odpady. W międzyczasie na miejscu pojawił się zastęp PSP z Lęborka, któremu przekazano dowodzenie. Następnie na miejsce zdarzenia dojechał zastęp PSP z Wejherowa. 

Całość działań trwała 1 godzinę i 40 minut. Działania zakończono około 22:30.

W obecnie panującym okresie zimowym szczególnie zalecamy Państwu szczególną uważność podczas rozpalania ognisk w kotłach CO. Należy zawsze stosować się do zaleceń producenta oraz zasad przeciw pożarowych.

Siły i środki:
OSP LINIA 559 [G] 17 GCBA MAN „Stolarczyk”,
JRG WEJHEROWO 551 [G] 25 GCBA MAN „Bocar”,
JRG LĘBORK 471 [G] 21 GBA Mercedes-Benz „Bocar”.

 

Zdjęcie poglądowe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *