Ochotnicza Straż Pożarna w Lini

ALARM OSP LINIA 5/2021 – POŻAR ODPADÓW w NIEPOCZOŁOWICACH

26 stycznia około godziny 22:20 JOT Linia została zadysponowana do działań w miejscowości Niepoczołowice. Przedmiotem działań był pożar odpadów.

Do akcji zadysponowano zastępy 559G17 GCBA (6 osób) Man oraz 559G16 GBA (8 osób) Mercedes – Benz.

Podczas rozpoznania stwierdzono pożar obejmujący obszar kilku metrów kwadratowych, na których składowano odpady. Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o wprowadzeniu dwóch rot gaśniczych – po jednej z każdego zastępu korzystających z wysokociśnieniowych agregatów gaśniczych (tzw. szybkie natarcie). W międzyczasie pozostali członkowie zastępów dokonywali przeczesywania pogorzeliska w celu ułatwienia dostępu lini gaśniczych do wnętrza pożaru.  Działania gaśnicze podjęto natychmiast.

Akcja trwała do godziny 00:30.

Siły i środki:

559G16 GBA MERCEDES BENZ –  JOT LINIA

559G17 GCBA MAN – JOT LINIA

POŻAR ODPADÓW W NIEPOCZOŁOWICACH

27 stycznia 2021

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *