Ochotnicza Straż Pożarna w Lini

Nowy sprzęt medyczny – dotacja z UG Linia

Podstawowym zadaniem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lini jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Od wielu lat Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się nie tylko w pożarach, ale również uczestniczy w działaniach podczas wypadków komunikacyjnych. Najczęściej używanym sprzętem podczas takich działań jest sprzęt medyczny. 

OSP Linia posiada 15 wyszkolonych ratowników OSP, którzy wykorzystująć sprzęt medyczny ratują zdrowie i życie ludzi. Zadaniem Zarządu OSP jest zapewnienie, aby sprzęt medyczny był w odpowiedniej ilości i jakości. 

Z tego względu Zarząd OSP zdecydował się złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego w ramach konkursu zadań publicznych w Gminie Linia. Zadanie pod nazwą „Bezpieczne postępowanie w przypadku zagrożenia zdrowia i życia” zostało uhonorowane dotacją w wysokości 4000 zł. We współpracy z zaprzyjaźnioną firmą Rescue System zakupiono poniższy sprzęt:

 • zestaw ortopedyczny TRIAGE w torbie
 • deska ortopedyczna kompletna
 • kołnierze ortopedyczne dla dzieci i młodzieży
 • ssak mechaniczny pistoletowy
 • reduktor tlenowy z króćcem i złączem
 • butla tlenowa stalowa 3l
 • nosze płachtowe
 • Aspivenin
 • opaska zaciskowa
 • megafon akumulatorowy
 • worki na odpady 20 l
 • Filtr przeciwbakteryjny dla dorosłych do resuscytatora
 • Zestaw rurek QUEDELA
 • Zestaw masek krtaniowych PVC 3, 4, 5 + strzykawka
 • FOLIA NRC
 • DETEKTOR CO 2 EASY CAP
 • Aparat do płukania oka
 • Folia do przykrycia zwłok
 • Opatrunek wentylowy
 • Chusta trójkątna
 • Elastyczna siatka opatrunkowa, codofix 1m x 1cm, 1m x 2, 1m x 3cm, 1m x 5cm
 • Opaska opatrunkowa dziana 15cmx4m
 • Kompresy jałowe 5×5 cm, 7×7, 10×10
 • Gazy jałowe 0,25m2, 05m2, 1m2
 • Żel hydrożelowy na oparzenia Water Jel 120 m
 • Zestaw na amputowane części ciała

Źródłem finansowania zadania jest dotacja Urzędu Gminy Linia oraz środki własne Ochotniczej Straży Pożarnej w Lini

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *