Ochotnicza Straż Pożarna w Lini

Święto Bożego Ciała – strażacy zabezpieczają trasę procesji

3 czerwca, w dzień święta Bożego Ciała i Krwi Pańskiej strażacy z OSP Linia otrzymali zadanie zabezpieczenia trasy procesji w naszej miejscowości. Ze względu na spory ruch odbywający się tego dnia podjęto decyzję o ustaleniu objazdów.

Jedoncześnie decyzją Prezesa OSP wydelegowano reprezentację jednostki uczestniczącą w procesji. OSP Linia tradycyjnie wystawiła poczet sztandarowy wraz delegacją oraz osoby do wsparcia liturgii w postaci straży baldachiumu oraz krzyża. Jest to pierwszy raz od czasu rozpoczęcia pandemii COVID – 19, kiedy jednostka mogła wystawić reprezentację w tak szerokim zakresie, co bardzo nas ucieszyło.

Zadaniem operacyjnym jednostki było zabezpieczenie trasy przemarszu w Lini. Trasa procesji to ulice Długa, Klubowa, Szkolna, Łąkowa i znowu ulica Długa. Aby nie zamykać całkowicie ruchu pojazdów na trasie procjesji podjęto decyzję o wytyczeniu objadu ulicą Spokojną, która w roku poprzednim została utwardzona. Dzięki temu zachowano drożność ruchu oraz zapobieżono zatorom.

*zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Kamili Soroko – dyrektora GDK w Lini

Procesja Bożego ciała

Linia, 03.06.2021

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *