Ochotnicza Straż Pożarna w Lini

TESTY LANCY GAŚNICZEJ FT NiTO 4/10

W ramach owocnej współpracy z firmą Rescue System Ochotnicza Straż Pożarna w Lini otrzymała możliwość przetestowania sprzętu, który ułatwia działanie ratownicze w przypadku pożarów sadzy kominowej, które notabene ostatnio bardzo często mają miejsce w naszej gminie. 

Lanca kominowa FT NiTO jest urządzeniem, ułatwiającym działania gaśnicze związane z pożarem sadzy w przewodach kominowych.
Dysza jako jedyna na rynku, przystosowana jest do pracy przy ciśnieniu od 4 do 10 bar dzięki czemu staje się bardzo uniwersalnym narzędziem pracy, może być bezpośrednio zasilana z autopomp pożarniczych, nie posiadających tzw „wysokiego ciśnienia”, jak i bezpośrednio z sieci wodociągowej.

Zastosowanie w/w ciśnienia powoduje otrzymanie drobnokroplistego pełnego słupa wody. Wydajność nominalna dyszy przy 4 barach to 2.6 l/min, przy 10 barach 5,2 l/min.

W celu uzyskania więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym partnerem i dostawcą narzędzia – firmą Rescue System – link poniżej

Testy lancy gaśniczej odbyły się 10 marca 2021. Tego dnia strażacy OSP mogli zapoznać się z jej działaniem, oraz omówiliśmy taktykę gaszenia pożaru przy użyciu testowanego sprzętu. Obserwacje i komentarze naszych strażaków były bardzo rzeczowe i zostały przekazane dostawcy urządzenia w celu jego dalszej modyfikacji. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *