Ochotnicza Straż Pożarna w Lini

Wizyta w Niepoczołowicach – pokazy w Szkole Podstawowej

19 października 2021 roku strażacy z Naszej jednostki wykonali ulubioną część swojej pasji. Na zaproszenie młodzieży z Niepoczołowic zaprezentowali szereg zagadnień związanych z ratownictwem, pierwszą pomocą i zachowaniem w sytuacjach kryzysowych. 

W Niepoczłowickich klasach 1-3 oraz 4-6 strażacy z OSP omówili zasady działania przy udzielaniu pierwszej pomocy. Młodzież miała również możliwość wykonania ćwiczenia RKO na fantomie osoby dorosłej oraz niemowlaka. Zaprezentowano również wykorzystanie urządzenia AED, które użyte we właściwy sposób bardzo pomaga przy udzielaniu pierwszej pomocy. Młodzież chętnie i z zaciekawieniem uczestniczyła w warsztach.

Mając na uwadze fakt, że od niedawna na naszym terenie nie funkcjonuje już numer alarmowy 998, nasi strażacy przypomnieli młodzieży o numerze 112, dzięki któremu połączą się z centrum powiadamiania ratunkowego, które udzieli podstawowych wskazówek w sytuacjach kryzysowych oraz powiadomi wszelkie wymagane służby aby udzielić pomocy poszkodowanym. 

*W imieniu zarządu oraz wszystkich członków serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych warsztatach przeprowadzanych przez naszą jednostkę. 

Wizyta w Szkole

Niepoczołowice, 19.10.2021

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *